LAJMI I FUNDIT:

Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë ka startuar ditën e shtunë me dy sfida që ishin në program, ku Dukagjini mposhti Malishevën 1-0 dhe Trepça ’89 triumfoi përballë Drenicës 3-1.

Sot (e diel) në program janë tre super sfida të tjera, ku secila është më e rëndësishme se tjetra.


Padyshim që vëmendja e gjithë adhuruesve të futbollit kosovar është në Gjilan, ku dy skuadrat e para në tabelë, Drita dhe Ballkani përballen me njëra tjetrën.

Bardhekaltërtit janë të parët në renditje me 66 pikë, tre më shumë se Ballkani që zë vendin e dytë kur kanë mbetur edhe katër ndeshje deri në fund të këtij sezoni.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët kërkojnë fitoren, me Dritën që një tre pikësh do t’i afronte shumë te titulli.

Ndërkohë suharekasit nuk kanë se çfarë të humbasin dhe vetëm fitorja i mbanë gjallë në garë për titullin.

Super sfidë për Evropën zhvillohet në kryeqytet, ku Prishtina përballet me Gjilanin.

Pas fitores së Dukagjinit, Prishtina është e detyruar të marrë tre pikët, derisa Gjilani synon që mos të mposhtet në këtë sfidë që ta ruaj distancën me skuadrat përcjellëse.

Sfidë shumë interesante pritet të zhvillohet edhe në Podujevë mes Llapit dhe Ferizajt.

Vendasit kërkojnë pikët për të mbetur në garë për Evropën, derisa mysafirët kërkojnë pikët për mbijetesën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori