LAJMI I FUNDIT:

Dikur ishte shumë i shtrenjtë, por tani Barcelona mund ta afrojë falas Zahan

Dikur ishte shumë i shtrenjtë, por tani Barcelona mund ta afrojë falas Zahan

Barcelona e solli Robert Lewandowskin dhe Raphinhan në afatin kalimtar të fundit, ndërsa mbajti Ousmane Dembelen dhe Memphis Depayn që fliteshin për largim.

Reklama

Po ashtu në krahët e sulmit ka edhe emra të tjerë si Ferran Torres dhe Ansu Fati.

Megjithatë, Depay mund të largohet në fund të sezonit, ndërsa gazeta katalunase Sport shkruan se Barcelona mund ta zëvendësojë atë me Wilfried Zaha nga Crystal Palace.

Bëhet fjalë për anësorin 29-vjeçar i cili luan në Ligën Premier dhe është pjesë e Crystal Palace që nga viti 2015, kur erdhi nga Manchester United.

Kontrata e Zahas skadon verën e ardhshme dhe ai mund të kalojë në Barcelonë si lojtar i lirë.

Zaha shënoi 14 gola në 31 ndeshje për Crystal Palace sezonin e kaluar, ndërsa këtë sezon ai shënoi gjashtë herë në 12 paraqitje.

Ai mund të luajë në të gjitha pozicionet sulmuese dhe, nëse bien dakord për një pagë, Barcelona do ta konsideronte seriozisht afrimin e tij.

Ata tashmë e kanë ndjekur në të kaluarën, por klubi anglez ka kërkuar shumë për transferimin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori