LAJMI I FUNDIT:

Diferencë të madhe në moshë dhe i lidhur me Rita Orën – njihuni me Romain Gavras, të dashurin e ri të Dua Lipës

Diferencë të madhe në moshë dhe i lidhur me Rita Orën – njihuni me Romain Gavras, të dashurin e ri të Dua Lipës

Romain Gavras është një regjisor francezo-grek, një drejtues i videove muzikore i njohur për stilin e tij të veçantë.

Reklama

Ai lindi më 17 korrik 1981 në Francë nga regjisori Costa-Gavras dhe aktorja Julie Delpy.

Gavras filloi karrierën e tij si regjisor i klipeve, duke krijuar video për artistë si MIA, Jay-Z, Kanye West dhe Justice.

Romain Gavras

Vizioni dhe qasja e tij unike tërhoqi shpejt vëmendjen dhe vlerësimin e kritikëve.

Dua Lipa debuton me të dashurin e ri Romain Gavras në Festivalin e Filmit në Kanë
Lexo po ashtu Dua Lipa debuton me të dashurin e ri Romain Gavras në Festivalin e Filmit në Kanë

Në vitin 2010, Gavras bëri debutimin e tij në filmin artistik me “Our Day Will Come” me Vincent Cassel dhe Olivier Barthelemy.

Romain Gavras

Filmi u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Venecia dhe mori vlerësime të ndryshme.

Filmi i dytë artistik i Gavras, “The World Is Yours” u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Kanë në 2018.

Filmi u prit mirë nga kritikët dhe forcoi reputacionin e Gavras si një zë i ri emocionues në kinemanë franceze. Ai është po ashtu drejtues i një filmi tjetër të quajtur “Athena” që bëri bujë të madhe në 2022.

Romain Gavras

Gjatë gjithë karrierës, Gavras ka vazhduar të drejtojë video muzikore dhe reklama, duke punuar me marka të tilla si: Adidas, Nike dhe Stella McCartney.

Ai gjithashtu punoi në disa filma të shkurtër dhe ka bashkëpunuar me artistë të ndryshëm.

Rita Ora dhe Romain Gavras

Stili i Gavras karakterizohet nga përdorimi i ngjyrave të theksuara e pamjeve mbresëlënëse. Puna e tij shpesh eksploron tema të pushtetit, dhunës dhe çështjeve shoqërore, duke i sfiduar shikuesit të përballen me gjëra të vërteta.

Romain është një regjisor i talentuar që vazhdon të shtyjë kufijtë me punën e tij novatore dhe mahnitëse vizualisht.

Rita Ora dhe Romain Gavras

Gavras është 41 vjeçar. I njëjti nuk ka qenë i martuar asnjëherë, por nga 2020 deri në 2021 ishte në lidhje me këngëtaren shqiptare, Rita Orën.

Ai momentalisht po shijon një lidhje të re dashurie me artisten tjetër shqiptare, Dua Lipën.

Dua Lipa dhe Romain Gavras

Dyshja e famshme konfirmuan romancën me një paraqitje në Festivalin e Filmit në Kanë.

Artisti i lartpërmendur është një person i ndjekur edhe në rrjete sociale, ku vetëm në Instagram numëron afro 40 mijë njerëz.

Dua Lipa dhe Romain Gavras

Thuhet se regjisori ka një vlerë neto prej pesë milionë dollarësh. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)