LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë çiftet e famshme që e nisën lidhjen përmes tradhtisë

(Foto: Getty Images/Guliver)

Aferat e dashurisë në Hollywood thuajse janë bërë gjë e zakonshme, aq sa shumë çiftet të popullarizuara e kanë nisur lidhjen e re duke e tradhtuar partnerin e mëparshëm.

Më poshtë, Telegrafi jua sjell disa prej këtyre lidhjeve të nisura me afera, disa prej të cilave do t’ju habisin:


Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Angelina Jolie Pitt dhe Brad Pitt (Foto: Jonathan Leibson/Getty Images for Audi/Guliver)

Çifti i njohur me nofkën Brangelina u njohën në xhirimet e filmit “Mr. & Mrs. Smith” (2005), ndërkohë që Pitt ishte i martuar me Jennifer Aniston. Sidoqoftë, edhe kjo lidhje përfundoi pas 11 vitesh.

Eddie Cibrian dhe LeAnn Rimes

LeAnn Rimes dhe Eddie Cibrian (Foto: Fabiano Silva/Getty Images for Maxim/Guliver)

LeAnn Rimes dhe Eddie Cibrian u njohën në xhirimet filmit televiziv, “Northern Lights”, në vitin 2008. Asokohe këngëtarja ishte në lidhje valltarin dhe kuzhinierin Dean Sheremet, ndërsa aktori ishte i fejuar me yllin e “The Real Housewives of Beverly Hills”, Brandi Glanville.

Blake Shelton dhe Gwen Stefani

Blake Shelton dhe Gwen Stefani (Foto: Amy Sussman/Getty Images for Warner Music/Guliver)

Blake Shelton ishte i martuar me Miranda Lambert kur kishte nisur flirti mes tij dhe yllit të “No Doubt”, Gwen Stefani. U njohën gjatë spektaklit ‘The Voice’, ndërsa këngëtarja asokohe ishte e martuar me Gavin Rossdale.

Tori Spelling dhe Dean McDermott

Tori Spelling dhe Dean McDermott (Foto: Rodin Eckenroth/Getty Images/Guliver)

Aktorët Tori Spelling dhe Dean McDermott i njohën në xhirimet e filmit “Mind Over Murder”, ndërsa ishin të martuar me Charlie Shanian, respektivisht Mary Jane Eustace.

Antonio Banderas dhe Melanie Griffith

Melanie Griffith dhe Antonio Banderas (Foto: Frazer Harrison/Getty Images for Children’s Hospital Los Angeles/Guliver)

Ata e nisën afër në xhirimet e filmit “Two Much”. Asokohe, Banderas ishte  martuar me Anna Lenz, ndërsa Griffith me Don Johnson.

Woody Allen dhe Soon-Yi Previn

Woody Allen dhe Soon-Yi Previn (Foto: Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Filmbërësi i famshëm ishte në lidhje me Mia Farrow kur u takua me Soony-Yi. Kjo e fundit, ishte vajza e adoptuar e Mias. Kjo lidhje kishte nxitur kundërthënie të shumta, mirëpo çifti ka mbetur bashkë edhe pas 22 vitesh.

Julia Roberts dhe Daniel Moder

Julia Roberts dhe Daniel Moder (Foto: Frederick M. Brown/Getty Images/Guliver)

Kameramani Daniel Moder ishte i martuar me artisten e makijazhit, Vera Steimberg, kur e njohu Julia Robertsin në xhirimet e filmit “The Mexican”. Gjashtë muaj pas filmit, Daniel u shkurorëzua, ndërsa nga ajo kohë, ai dhe Roberts shfaqeshin vazhdimisht bashkë. Tash kanë kaluar 17 vjet në martesë.

Johnny Depp dhe Amber Heard

Amber Heard dhe Johnny Depp (Foto: Alison Buck/Getty Images/Guliver)

Çifti i aktorëve është i njohur për lidhjen e shumëpërfolur. Ata u njohën në xhirimet e filmit The Rum Diary”, ndërsa faqet rozë filluan të spekulonin për aferë mes tyre. Depp asokohe ishte në lidhje afatgjate me Vanessa Paradis, me të cilin u nda dhe filloi lidhjen publike me Amber. Mirëpo, në vitin 2016 ata u ndanë pas problemeve të shumta, ndërsa kanë vazhduar me akuza të rënda ndaj njëri-tjetrit.

Jennifer Lopez dhe Marc Anthony

Marc Anthony dhe Jennifer Lopez (Foto: Christopher Polk/Getty Images for LARAS/Guliver)

Dy këngëtarët u njohën gjatë kohës kur që të dy ishin në lidhje serioze, ndërsa romancën e nisën në vitin 2004. J.Lo e anuloi martesën me Ben Affleck pak kohë para se dilte para altarit, ndërsa disa muaj më vonë u martua me Anthony, ndërsa ky i fundit vetëm katër ditë më herët ishte ndarë nga Dayanara Torres. Martesa e Jennifer me Marc zgjati shtatë vite, ndërsa edhe pas shkurorëzimit mbetën miq të mirë.

Kim Kardashian dhe Kanye West

(Foto: Lars Niki/Getty Images for WSJ. Magazine Innovators Awards/Guliver)

Edhe pse është thënë se martesa e Kim Kardashian me yllin e NBA, Kris Humphries, ka zgjatur vetëm 72 ditë, ai ka thënë publikisht se bukuroshja e kishte tradhtuar me burrin e tanishëm, Kanye West. Porsa u nda nga basketbollisti, Kim filloi të dilte publikisht me reperin, me të cilin tash i kanë katër fëmijë.

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Magazina

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina
Emily Ratajkowski shfaq dekoltenë e saj dhe mesin e tonifikuar, në të brendshme të zeza

Emily Ratajkowski shfaq dekoltenë e saj dhe mesin e tonifikuar, në të brendshme të zeza

Magazina
Kim Kardashian vazhdon të sjellë imazhe të mrekullueshme, nga plazhi në Turks dhe Caicos

Kim Kardashian vazhdon të sjellë imazhe të mrekullueshme, nga plazhi në Turks dhe Caicos

Magazina
“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Magazina
Kalo në kategori