LAJMI I FUNDIT:

Dënim rekord për Kolnin nga federata gjermane për shkak të tifozëve

Dënim rekord për Kolnin nga federata gjermane për shkak të tifozëve

Koln është gjobitur me 595,000 euro për përdorimin e mjeteve piroteknike nga tifozët e tyre gjatë ndeshjes derbi kundër Borussia Monchengladbach në fillim të këtij sezoni, ka njoftuar klubi.

Shfaqja e tifozëve filloi pak para fillimit dhe e shtyu ndeshjen me gjashtë minuta për shkak të mbulimit të tymit në fushë. Nga 595,000 euro që duhet të paguajë Koln, 195,000 euro duhet të shkojnë për masat e tyre të sigurisë ose parandalimit të dhunës.

Në reagim ndaj vendimit, klubi beson se gjoba është shumë e madhe dhe humbet pikën.


Drejtori menaxhues Christian Keller deklaroi: “Sipas këndvështrimit tonë, kjo qasje absolutisht e humbet pikën. Dhënia e dënimeve të shoqatës në këtë formë është shumë larg realitetit të futbollit gjerman dhe kulturës së tifozëve”.

Ai vazhdoi: “Prandaj ne do të vazhdojmë të avokojmë në mënyrë aktive dhe energjike për një përshtatje të ndjeshme të udhëzimeve të dënimit dhe për një mënyrë të përshtatshme për t’u marrë me këtë kulturë”.

Koln do të aplikojë në DFB për të ulur gjobën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori