Demi Lovato ka zgjedhur që të flas rreth orientimit të saj seksual me Pal Alok Vaid-Menon.

Artistja e njohur në një intervistë ne festën për muajin e Krenarisë ka përmendur shoqërinë që e kanë mbështetur pas vendimit që mori, shkruan Daily Mail.

28-vjeçarja u shpreh se u ndihet shpërblyese miqve dhe fansave, të cilët nuk e gjykuan asnjëherë.

“Unë jam aq mirënjohës që fansat e mi dhe miqtë e mi janë po aq të mrekullueshëm,” tha Lovato.

Foto: Daily Mail

Ajo po ashtu kërkoi që të tjerët të reflektojnë, pasi po ashtu përmendi se nuk do të identifikohet më si burrë apo grua.

“Duket e pabesueshme, thjesht ndjehem sikur po i tregoj botës edhe të vërtetën time”, shpjegoi ajo.

Foto: Daily Mail

Lovato zbuloi gjithashtu se ajo me disa miq u bë panseksuale para një viti. /Telegrafi/