LAJMI I FUNDIT:

Dedikimet e artisteve shqiptare për Ditën e 8 Marsit

Dedikimet e artisteve shqiptare për Ditën e 8 Marsit
8 Marsi

8 Marsi njihet si ‘Dita e Gruas’ në të gjithë botën, ndërkohë që për herë të parë u kremtua gjegjësisht më 1910.

Reklama

Kjo cilësohet të jetë një ditë shumë e rëndësishme në të cilën kujtohen arritjet politike, ekonomike e sociale të grave në botë, e po ashtu edhe dhuna dhe abuzimi që shumë gra kanë vuajtur.

Në këtë ditë speciale, nuk kanë munguar as urimet dhe dedikimet e artisteve shqiptare përmes rrjeteve sociale, disa prej të cilëve kanë prezantuar nënat e tyre e disa të tjera kanë lartësuar figurën e femrës.

Greta Koçi, Gili, Tayna, Alketa Vejsiu, Vera Ora, Aurela Gaçe, Elita Rudi, Arta Elezaj, Leonora Poloska, Enca, Blerta Veseli, Luana Vjollca, Morena Taraku, Vesa Luma – janë ndër figurat publike që kanë nderuar gruan për 8 Mars.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

View this post on Instagram

A post shared by GRETA KOCI (@gretakoci1)

View this post on Instagram

View this post on Instagram

A post shared by Vera Ora (@veraora)

Tayna (Foto: Instagram)

Elita Rudi (Foto: Instagram)

Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Adelina Berisha ngacmon imagjinatën e ndjekësve me pozat atraktive nga vetura

Adelina Berisha ngacmon imagjinatën e ndjekësve me pozat atraktive nga vetura

Magazina
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Magazina
Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli
Kalo në kategori