LAJMI I FUNDIT:

Dedikimet e artisteve shqiptare për Ditën e 8 Marsit

Dedikimet e artisteve shqiptare për Ditën e 8 Marsit
8 Marsi

8 Marsi njihet si ‘Dita e Gruas’ në të gjithë botën, ndërkohë që për herë të parë u kremtua gjegjësisht më 1910.

Kjo cilësohet të jetë një ditë shumë e rëndësishme në të cilën kujtohen arritjet politike, ekonomike e sociale të grave në botë, e po ashtu edhe dhuna dhe abuzimi që shumë gra kanë vuajtur.


Në këtë ditë speciale, nuk kanë munguar as urimet dhe dedikimet e artisteve shqiptare përmes rrjeteve sociale, disa prej të cilëve kanë prezantuar nënat e tyre e disa të tjera kanë lartësuar figurën e femrës.

Greta Koçi, Gili, Tayna, Alketa Vejsiu, Vera Ora, Aurela Gaçe, Elita Rudi, Arta Elezaj, Leonora Poloska, Enca, Blerta Veseli, Luana Vjollca, Morena Taraku, Vesa Luma – janë ndër figurat publike që kanë nderuar gruan për 8 Mars.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

View this post on Instagram

A post shared by GRETA KOCI (@gretakoci1)

View this post on Instagram

View this post on Instagram

A post shared by Vera Ora (@veraora)

Tayna (Foto: Instagram)

Elita Rudi (Foto: Instagram)

Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram
Foto: Instagram

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
“Ndjenjat e Meritonit për Ilnisën thjesht në kuadër të lojës”, reagon banorja për deklaratën e ‘vjehrrit’

“Ndjenjat e Meritonit për Ilnisën thjesht në kuadër të lojës”, reagon banorja për deklaratën e ‘vjehrrit’

Magazina
Meritoni mosmarrëveshje me produksionin pas finales së BBVA? Ish-banori habit me veprimin e tij

Meritoni mosmarrëveshje me produksionin pas finales së BBVA? Ish-banori habit me veprimin e tij

Magazina
U shpall finalisti i dytë në Big Brother, reagon për herë të parë Julian Deda

U shpall finalisti i dytë në Big Brother, reagon për herë të parë Julian Deda

Magazina
Kush ishte këngëtari shqiptar që u vra në Shkup?

Kush ishte këngëtari shqiptar që u vra në Shkup?

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Kalo në kategori