LAJMI I FUNDIT:

Clippers marrin fitoren e tretë, Phoenix befasohen në shtëpi nga Spurs

Clippers marrin fitoren e tretë, Phoenix befasohen në shtëpi nga Spurs
Oct 31, 2023; Los Angeles, California, USA; Orlando Magic forward Paolo Banchero (5) moves the ball against Los Angeles Clippers forward Paul George (13) during the first half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Los Angeles Clippers ka marrë fitoren e tretë këtë edicion në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Në sfidën e zhvilluar në Crypto Arena, vendasit kanë triumfuar me 16 pikë diferencë 118:102.

Paul George ishte më efikasi në këtë fitore të Clippers me 27 pikë, shtatë kërcime e shtatë asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe Russell Westbrook me 18 pikë, derisa nga 17 sosh kontribuuan Hyland dhe Powell.

Te mysafirët më efikasi ishte Banachero me 15 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Humbje befasuese para adhuruesve të vet ka pësuar Phoenix Suns pasi u mposht nga San Antonio Spurs me një pikë diferencë 114:115.

Keldon Johnson ishte më efikasi në fitoren e Spurs me 27 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori