Pas ceremonisë së çmimeve “Oscars” të këtij viti, nuk duhet të jetë befasi që “Emmys” kanë disa probleme për të përzgjedhur një prezantues.

Deadline raporton se organizatorët e “Emmy Awards” kanë kontaktuar me Chris Rockun dhe Dwayne Johnson për të organizuar ngjarjen e këtij viti.

Rock, i cili ka qenë krye-temë gjatë muajve të fundit për shkak të shuplakës nga Will Smith, thuhet se e ka refuzuar ofertën.

Dwayne dhe Chris Rock (Foto: Getty Images)

Sipas Deadline, duket se nuk ka gjasa që Johnson të pranojë gjithashtu koncertin e profilit të lartë.

Të dy, Rock dhe Johnson ishin të denjë si prezantues të mundshëm të “Emmys” për NBC, duke pasur parasysh lidhjet e tyre me transmetuesin: Karriera televizive e Rock filloi në “Saturday Night Live” dhe ai është rikthyer për të drejtuar shfaqjen e skeçeve në disa raste.

Reklama
“Emmy Awards 2022” mbahet më 12 shtator, nominimet shpallen në korrik “Emmy Awards 2022” mbahet më 12 shtator, nominimet shpallen në korrik
Reklama

Johnson është producent ekzekutiv i një seri humori të frymëzuar nga jeta e tij, “Young Rock”, i cili sapo ka nisur përgatitjet për një sezon të tretë.

Dwayne dhe Chris Rock (Foto: Getty Images)

Ceremonia e “Emmys” e vitit të kaluar u transmetua në CBS dhe u drejtua nga Cedric the Entertainer.

Producentët e evenimentit, Done+Dusted në bashkëpunim me Hudlin Entertainment të Reginald Hudlin thuhet se po kërkojnë talente të nivelit të lartë.

“Emmy Awards 2022” (Foto: Getty Images)

Edicioni i 74-të i shfaqjes së çmimeve do të mbahet më 12 shtator. /Telegrafi/