LAJMI I FUNDIT:

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos – zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea ndryshon kontratat e Mudryk dhe Enzos – zbulohet se kur skadojnë ato tani

Chelsea nënshkroi Enzo Fernandez dhe Mykhaylo Mudryk në janar 2023, duke u dhënë atyre një kontratë tetë dhe shtatëvjeçare, respektivisht.

Kjo u bë për të mbrojtur të ardhmen e tyre në klub, por edhe për të shpërndarë tarifat e transferimit ndër vite në librat e kontabilitetit për të shmangur sanksionet e mundshme të FFP-së.

Të dy lojtarët kishin klauzola të zgjatjes njëvjeçare në marrëveshjet e tyre me Chelsean dhe tani klubi i ka ndryshuar ato, raporton Evening Standard.

Mesfushori argjentinas tani ka një kontratë deri në vitin 2032 ndërsa marrëveshja e ukrainasit tani skadon në 2031.

Mediumi shton se kontratat u zgjatën sezonin e kaluar, por u bë e ditur vetëm këtë muaj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori