LAJMI I FUNDIT:

Challandes: Është kënaqësi për mua dhe skuadrën që fitoren t’ia dedikojmë Fadil Vokrrit

Challandes: Është kënaqësi për mua dhe skuadrën që fitoren t’ia dedikojmë Fadil Vokrrit

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, fitoren ndaj Ishujve Faroe ia ka kushtuar legjendës së ndjerë të futbollit shqiptar, Fadil Vokrri.

Reklama

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në stadiumin e Prishtinës që mban emrin e presidentit të ndjerë të FFK-së, Kosova ishte bindëse në triumfin prej 2-0 në kuadër të Ligës së Kombeve.

“Është gjë e mirë për Kosovën. Si trajner, për mua më e rëndësishme ishte fitorja, por ishte një ndeshje emocionuese”.

Lajmet për Përfaqësuesen e Kosovës
Lexo po ashtu Lajmet për Përfaqësuesen e Kosovës

“Këtë fitore mund t’ia dedikoj Fadil Vokrrit. Është kënaqësi për mua dhe skuadrën që fitoren t’ia dedikojmë atij”, ka deklaruar Challandes pas ndeshjes.

Trajneri ka thënë se Kosova luajti mirë edhe në pjesën e parë dhe pati durim, mirëpo nuk depërtonte sa duhej në zonë.

Aksionet u ndërtuan më mirë në gjysmën e dytë dhe në këtë mënyrë erdhën edhe golat, ka deklaruar më tej Challandes.

Kosova numëron katër pikë në Grupin 3 të ligës D dhe është në vend të parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori