LAJMI I FUNDIT:

Capello thotë se ishte krenar që e shiti Ronaldon: Ishte i pamenaxhueshëm, vraponte pas grave dhe festave

Capello thotë se ishte krenar që e shiti Ronaldon: Ishte i pamenaxhueshëm, vraponte pas grave dhe festave

Fabio Capello ka zbuluar se ishte krenar që e shiti Ronaldon, sepse legjenda e Brazilit i donte “festat dhe gratë”.

Reklama

Ish-trajneri i Anglisë e quajti qesharake kur Milani nënshkroi me sulmuesin nga Real Madridi në vitin 2007 – pasi ai i kishte paralajmëruar gjigantët italianë që ‘Il Fenomeno’ nuk do të respektonte as stërvitjet.

Italiani njihej si një strateg disiplinor, madje i frenonte vizitat familjare te “Tre Luanët” në Kupën e Botës të vitit 2010.

Djali kërkoi prerje flokësh në stilin e Cristiano Ronaldos - por babai ia bën atë të Fenomenit në një shaka të keqe
Lexo po ashtu Djali kërkoi prerje flokësh në stilin e Cristiano Ronaldos - por babai ia bën atë të Fenomenit në një shaka të keqe

Pra, vështirë se mund të kishte qenë një përplasje më e madhe jashtë fushës kur ai menaxhoi Ronaldon gjatë periudhës së tij të dytë në krye të Realit.

Dy herë fituesi i Topit të Artë ishte për pesë vitet në Bernabeu, kur çështjet me Capellon arritën në krye.

Ronaldo, 30-vjeçar në atë kohë kishte luajtur më parë për Barcelonën dhe Interin, si dhe kishte fituar Kupën e Botës në 1994 dhe 2002.

Ronaldo, pictured with then girlfriend Susana Werner, took the attention OFF the field

“Të jesh trajner i Real Madridit është një përgjegjësi e madhe. Në periudhën time të dytë, vendimi për të larguar Ronaldon dhe për të nënshkruar me Cassanon ndihmoi në krijimin e një shpirti fitues në ekip”, ka thënë Capello.

“Më kujtohet Silvio Berlusconi (ish-pronari i Milanit) që më telefonoi për të pyetur se si po kalonte Ronaldo”.

“I thashë që nuk stërvit dhe se i pëlqente shumë festat dhe gratë, ndaj transferimi i tij do të ishte gabim”.

Ronaldo ka të preferuarit e tij për Scudetton, Ligën e Kampionëve dhe Serie A-në
Lexo po ashtu Ronaldo ka të preferuarit e tij për Scudetton, Ligën e Kampionëve dhe Serie A-në

“Të nesërmen pashë titullin në gazetë dhe ishte Ronaldo në Milano. Ishte shumë qesharake”, ka shtuar më tej italiani.

Ronaldo, tani 46 vjeç, u transferua në San Siro për 10 milionë euro, pavarësisht 83 golave ​​të tij në 127 ndeshje për Realin.

Më pas ai e përfundoi karrierën e tij në Brazil me Corinthians nga 2009-11. /Telegrafi/

Ronaldo enjoyed a good party, according to his former boss Fabio Capello