LAJMI I FUNDIT:

Caktohen oraret e ndeshjeve të gjysmëfinaleve dhe finales në Kupën e Italisë

Caktohen oraret e ndeshjeve të gjysmëfinaleve dhe finales në Kupën e Italisë

Lega Serie A ka shpallur zyrtarisht datat dhe oraret e gjysmëfinaleve të ardhshme të Kupës së Italisë ku do të marrin pjesë Interi, Juventusi, Fiorentina dhe Cremonese.

Reklama

Kupa ka marrë një shije interesante këtë vit, me një sërë eliminimesh që kanë ndodhur në rrugën drejt gjysmëfinales.

Historia e përrallës përfshin kandidatët për rënie në kategorinë Cremonese, të cilët eliminuan Napolin dhe Romën. Milani pësoi eliminimin të nga Torino, e cila humbi nga Fiorentina në fazën tjetër.

Interi e fitoi ndeshjen e tyre të parë ndaj Parmës, përpara se të fitonte ndaj Atalantas, ndërsa Juventus mundi Monzan dhe Lazion për të arritur në fazën e katërt.

Sot Lega Serie A ka shpallur datat dhe oraret e dy ndeshjeve gjysmëfinale.

Inter – Juventus do të zhvillohet më 4 prill dhe 26 prill nga ora 21:00.

Në anën tjetër, Fiorentina – Cremonese do të zhvillohet më 5 prill dhe 27 prill nga ora 21:00.

Finalja e Kupës së Italisë do të zhvillohet më 24 maj nga ora 21:00 në Stadio Olimpico të Romës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori