LAJMI I FUNDIT:

Bylbyl Sokoli: Fitorja ndaj Drenicës ishte e domosdoshme

Bylbyl Sokoli: Fitorja ndaj Drenicës ishte e domosdoshme

Malisheva ia doli të fitonte tri pikë të mëdha në udhëtim te Drenica në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Reklama

Ndeshja u mbyll 2-1 në të mirë të malishevasve, ndërsa pas ndeshjes – trajneri Bylbyl Sokoli ka thënë se kjo fitore ishte e domosdoshme në luftën për mbijetesë.

“Ishte ndeshje shumë e vështirë, me shumë ngarkesa. Ishte fitore e domosdoshme”, ka thënë trajneri i Malishevës për ArtSport.

Trajneri i Drenicës thotë se Malisheva fitoi pa meritë
Lexo po ashtu Trajneri i Drenicës thotë se Malisheva fitoi pa meritë

“Atë e arritëm dhe tash mendojmë për ndeshjen e radhës. Këta djelmosha e merituan fitoren. Gjatë tërë kohës u angazhuan maksimalisht. Kemi bërë gabime që duhet të evitohen natyrisht.

“Ne shkojmë për fitore ndaj Trepçës ’89. Do të jetë domethënëse për ne. Me këto dy fitoret e fundit kemi bërë hap të sigurt pas humbjes nga Gjilani”.

“Duhet kërkuar fitoren për t’i ikur barazhit”, ka shtuar më tej Sokoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori