Bruno Fernandes dhe Odion Ighalo do të paguhen 100 mijë funte në javë te Manchester United, derisa janë shumë mbrapa disa lojtarëve.

Mesfushori që u transferua te Djajtë e Kuq nga Spoting Lisbona në afatin kalimtar për 55 milionë euro, nuk do të fitojë pagë të lartë.

Ighalo që befasoi të gjithë me kalimin në Old Trafford nga Shanghai Shenhua në formë huazimi për tre milionë euro deri në fund të sezonit, do të fitojë 100 mijë funte nga skuadra angleze, derisa 200 mijë i merr nga kinezët.

Bruno Fernandes

Scott McTominay vazhdon të jetë lojtari me pagën më të vogël në klub, pasi fiton vetëm 10 mijë funte në javë.

Derisa Fred që cilësohet si një transferim i dështuar te United, përfiton 120 mijë funte.

Listës së lojtarëve më të paguar në klub i prinë David de Gea me 350 mijë funte në javë, i ndjekur nga Alexis Sanchez dhe Paul Pogba, që fiton 290 mijë funte. /Telegrafi/

Foto: The Sun