Bernardo Silva shkëlqen, Manchester City kalon Newcastlen

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Newcastle me rezultat 2-0 në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Qytetarët ishin favorit në këtë takim dhe përballjen e nisën me gol.

Zhvillohej minita e 13-të, kur Bernardo Silva soli të ishte i saktë për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe portugezi shënoi edhe golin e dytë personal në minutën e 31-të për 2-0.

Pjesa e parë edhe pse solli raste të tjera, gola më nuk kishte.

Edhe fillimi i pjesës së dytë i takoi vendasve, që mund të shënonin me Erling Haaland dhe Jeremy Doku, por që dyshja nuk ishin të saktë.