LAJMI I FUNDIT:

Bayerni nëpërkëmb Plzenin dhe kualifikohet në 1/8 e finales

Bayerni nëpërkëmb Plzenin dhe kualifikohet në 1/8 e finales
(Foto: Twitter/Bayern Munich)

Bayern Munichu vazhdon të jetë pa konkurrencë në Grupin C – që është etiketuar si ‘grupi i vdekjes’. Skuadra gjermane regjistroi edhe fitoren e katërt nga po aq ndeshje duke triumfuar në udhëtim te Viktoria Plzen (4-2).

Sadio Mane e nisi serinë e golave (10’) pas një asistimi nga Leon Goretzka, ndërsa Thomas Muller e dyfishoi epërsinë (14’) pas një angazhimi nga Kingsley Coman.

Leon Goretzka ishte futbollisti i radhës që shënoi (25’), derisa Muller ishte asistues në këtë gol.

(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Pa përfunduar pjesa e parë (35’), Goretzka e realizoi edhe golin e dytë personal dhe të katërtin për bavarezët, ndërsa asistues ishte Leroy Sane.

Vendasit arritën ta shënonin dy gola në pjesën e dytë të takimit. Golashënues ishin Adam Vlkanova (62’) dhe Jan Kliment (75′).

Reklama

Falë këtij triumfi, Bayern Munichu e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

(Foto: Twitter/FC Bayern Munich)

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori