LAJMI I FUNDIT:

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Lionel Messi ka vendosur që të nënshkruajë me Inter Miamin në MLS, duke refuzuar disa oferta.

Reklama

Një ndër klubet që përflitej më së shumti është Barcelona, klubi ku Messi bëri karrierë të shkëlqyer.

Barcelona ka lëshuar komunikatë zyrtare, ku i ka uruar suksese argjentinasit.

Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin
Lexo po ashtu Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

“Të hënën, më 5 qershor, Jorge Messi, babai dhe përfaqësuesi i lojtarit, informoi presidentin e klubit Joan Laporta për vendimin e lojtarit për t’u bashkuar me Inter Miami, pavarësisht se i ishte paraqitur një propozim nga Barça, duke marrë parasysh dëshirën e FC Barcelona dhe Lionel Messit që ai të veshë edhe një herë blaugrana”.

“Presidenti Laporta e kuptoi dhe respektoi vendimin e Messit për të kërkuar të konkurrojë në një ligë me më pak kërkesa, më larg nga qendra e vëmendjes dhe presioni ndaj të cilit ka qenë në vitet e fundit”.

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona
Lexo po ashtu Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

“Joan Laporta dhe Jorge Messi gjithashtu ranë dakord të punojnë së bashku për të promovuar një nderim të duhur nga tifozët e Barçës për të nderuar një futbollist që ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë i dashur nga Barça”, thuhet në komunikatën e klubit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori