LAJMI I FUNDIT:

Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

Messi e konfirmon: Nuk po kthehem te Barcelona, kam vendosur për Inter Miamin

Lionel Messi tregoi zyrtarisht ekipin e tij të ri në një intervistë për dy mediat katalanase, SPORT dhe Mundo Deportivo në shtëpinë e tij në Paris.

Reklama

Sulmuesi argjentinas shpjegon se pse ka marrë vendimin për të shkuar te Inter Miami pas largimit nga Paris Saint-Germain.

“Kam vendosur që do të shkoj në Miami. Ende nuk është 100% e mbyllur, diçka mungon, por mirë, vendosëm të vazhdojmë rrugën atje”.

“Po, largimi nga Evropa. E vërteta është se kam pasur oferta nga një skuadër tjetër evropiane, por as që e kam vlerësuar sepse në Evropë ideja ime e vetme ishte të shkoja te Barcelona”.

“Pasi fituam Kupën e Botës dhe nuk arrita të shkoja te Barça, ishte koha për të shkuar në MLS për të jetuar futbollin në një mënyrë tjetër dhe për të shijuar më shumë ditë. Natyrisht me të njëjtën përgjegjësi dhe dëshirë për të fituar dhe për t’i bërë gjërat gjithmonë më mirë”, ka thënë Messi.

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS
Lexo po ashtu E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Inter Milami drejtohet nga legjenda e futbollit anglez, David Beckham. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Reece James ndëshkohet rëndë nga federata e Anglisë

Premier League

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Çfarë është duke ndodhur me Alcantaran?

Premier League
Kalo në kategori