LAJMI I FUNDIT:

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Lionel Messi do të luajë sezonin e ardhshëm në MLS te klubi Inter Miami, që për pronar ka David Beckhamin.

Reklama

Lajmi është konfirmuar nga gazetari i njohur Fabrizio Romano i cili ka shkruar se ai nuk do të bashkohet me Barcelonën.

“Lionel Messi te Inter Miami! Vendimi është marr dhe kjo do të konfirmohet nga vet Leo në orët në vijim”.

Messi sezonin e ardhshëm do të luajë në MLS. Nuk ka më gjasa për Barcelonën edhe pse ka arritur të rregullojë situatën”, ka shkruar Romano.

Flitej shumë se Messi do të kthehet në Barcelonë që t’i jap fund karrierës së tij.

Pesë arsye pse Inter Miami duhet të luftojë për të nënshkruar me Lionel Messin
Lexo po ashtu Pesë arsye pse Inter Miami duhet të luftojë për të nënshkruar me Lionel Messin

Ai në dy vitet e fundit ka luajtur për PSG-në, ku nuk arriti të fitojë Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori