Elita e futbollit amerikan MLS është mbushur me yje që janë transferuar së fundmi nga kampionatet më të famshme evropiane.

Gareth Bale është ndër yjet e fundit që është transferuar në MLS dhe aventura e tij në këtë kampionat ka nisur me gol.

Sulmuesi uellsian ka qenë protagonist në fitoren e skuadrës së tij Los Angeles FC 0-2 ndaj Sporting Kansas City.

Bale u inkuadrua në lojë në minutën e 65-të dhe në të 83-tën gjeti golin e parë në MLS me një goditje të fuqishme.

Golin në elitën e futbollit amerikan e ka gjetur edhe Federico Bernardeschi me fanellën e Torontos.

Reklama

Italiani shënoi në fitoren e thellë të Torontos 4-0 ndaj Charlotte. /Telegrafi/