Atletico Madridi fiton me rezultat bindës ndaj Cadizit

Atletico Madridi ka fituar 4-1 ndaj Cadizit në kuadër të javës së 15-të në La Liga.

Los Cholchoneros kishin raste të mira shënimi në 45 minutat e parë, mirëpo nuk arritën të konkretizonin ato.

Në pjesën e dytë, ishte një spektakël i vërtet, pasi u shënuan plotë pesë gola, me mysafirët që morën tre pikë të mëdha.

Ishte minuta e 56-të, kur Thomas Lemar pranoi një asistim nga Yannick Carrasco, për të shënuar për 1-0.

Golin e dytë për skuadrën që drejtohet nga Diego Simeone e shënoi Antoine Griezmann (70’), me Marcos Llorenten që ishte asistuesi.

Atletico Madridi nuk u ndal me kaq dhe shënoi edhe të tretin, tani përmes Angel Corresas, me Matheus Cunhan që e gjeti në mënyrë fantastike.

Choco Lozano i ngushtoi shifrat në 3-1 në minutë e 86-të, duke lëkundur paksa mysafirët.

Por, Cunha pas vetëm një minutë shënoi për 4-1 me një asistim të Griezmannit, për t’i marrë tre pikë.

Pas javës së 15-të, Atletico Madridi është në vendin e dytë me 29 pikë, duke mos iu ndarë Realit që ka një pikë më shumë dhe pak pas çastesh luan ndaj Sevillës. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace