LAJMI I FUNDIT:

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer
Reklama

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë një përgjigje të shkëlqyer kur u pyet për diferencën e pikëve mes skuadrës së tij dhe Manchester Cityt.

Arsenali barazoi në ndeshjen e fundit 2-2 me Tottenham Hotspur në Emirates, duke humbur një mundësi për t’i qëndruar “si hije” rivalit të tyre, Cityt.


Duke folur me gazetarët në fillim të kësaj jave, Arteta u pyet për një diferencë prej katër pikësh mes Manchester Cityt dhe Arsenalit në tabelë.

Arsenal dhe Tottenham ndajnë pikët në derbin londinez
Lexo po ashtu Arsenal dhe Tottenham ndajnë pikët në derbin londinez

“Nuk po mendojmë për këtë. Po përpiqemi të fitojmë ndeshjet tona. Jemi përpjekur të fitojmë sërish ndeshjen [kundër Tottenhamit]”, ka thënë fillimisht Arteta.

“Nuk ia dolëm për arsye shumë të qarta. Kjo është ajo, dhe ne duhet të përmirësohemi. Lëndimet janë tashmë një provë sepse na munguan pesë lojtarë të mëdhenj”.

Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon
Lexo po ashtu Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

“Por, kjo është ajo që kemi. Gjithashtu, u jep mundësi të tjerëve. Ne kemi një lojë çdo tre ditë dhe ky është niveli që duhet të tregojmë”, përfundoi trajneri i Arsenalit.

Arsenali tani është katër pikë prapa në tabelën e Ligës Premier me skuadrën e Pep Guardiolës që ka fituar të gjashtë ndeshjet e sezonit 2023/24. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Ndërkombëtare
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Ndërkombëtare
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
Kalo në kategori