Arteta jep detaje për gjendjen e Xhakës: Ai nuk u ndje mirë, sikurse edhe disa lojtarë të tjerë

Arsenali ka marr një fitore shumë të rëndësishme ndaj Wolves si mysafir me rezultat 2-0, ndërsa në fillimin e ndeshjes Granit Xhaka lëshoi ndeshjen.

Mesfushori shqiptar lëshoi ndeshjen në minutën e 15-të, ndërsa trajneri Mikael Arteta ka folur për gjendjen e tij.

“Ai është mirë. Gjatë ndeshjes nuk u ndje mirë pas problemeve me stomakun, sikurse edhe disa lojtarë të tjerë. Jam i lumtur që në këso situate e menaxhuam mirë dhe morën një fitore në këtë ndeshje”, ka thënë ai, duke nënvizuar tutje se nuk beson që ai do ta humb Kupën e Botës me Zvicrën.

Xhaka nuk kishte luajtur vetëm 15 minuta në të gjitha ndeshjet e Ligës Premier këtë sezon.

Ai ishte lojtari më i mirë i Arsenalit për muajit tetor dhe ishte në mesin e lojtarëve kandidatë për çmimin e më të mirit në Ligën Premier në këtë muaj.

Xhaka është kapiten i Zvicrës dhe duket që do të jetë gati për ndeshjet e tyre në Kupën e Botës.

Pas 12 ditësh, Zvicra do të luajë ndeshjen hapëse kundër Kamerunit në Katar./Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit