LAJMI I FUNDIT:

Arsenali dhe Dortmundi në bisedime për shkëmbim lojtarësh, Mustafi mund të rikthehet në Bundesliga

Arsenali dhe Dortmundi në bisedime për shkëmbim lojtarësh, Mustafi mund të rikthehet në Bundesliga
LONDON, ENGLAND - DECEMBER 28: Shkodran Mustafi of Arsenal celebrates as he scores their first goal during the Premier League match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park on December 28, 2017 in London, England. (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Shkodran Muatafi është duke i kaluar ditët e tij të fundit si futbollist i Arsenalit.

Reklama

Mbrojtësi shqiptar nuk pëlqehet nga trajneri i ri i Arsenalit, Unay Emery.

Kësisoj që qendërmbrojtësit iu është kërkuar të gjejë një skuadër të re.

Por duket se Arsenali dhe Dortmundi janë afër një marrëveshje të madhe.

Shkodran Mustafi gjatë një ndeshje me Arsenalin. (Getty Images)

Topçinjtë janë duke e kërkuar me çdo kusht mbrojtësin grek Sokratis te Borussia Dortmund.

Dortmund është gati ta lë të lirë grekun për t’iu bashkuar Arsenalit por në këmbim dëshirojnë Mustafin.

Sipas mediave gjermane edhe Arsenali është gati ta pranoj një shkëmbim të lojtarëve.

Marrëveshja mes dy ekipeve të mëdha evropiane mund të zyrtarizohet gjatë ditëve të ardhshme.

Sokratis (Getty Images)

Për Mustafin do të ishte një rikthim në futbollin gjerman pasi është rritur në akademinë e Hamburgut.

26-vjeçari nga Gostivari këtë edicion ka zhvilluar 38 ndeshje me klubin londinez ku ka shënuar tre gola dhe ka dhënë dy asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori