LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 1-1 Wolves: Notat e lojtarëve, në nivel Mustafi

Arsenal 1-1 Wolves: Notat e lojtarëve, në nivel Mustafi
Shkodran Mustafi ndaj Wolverhampton Wanderers (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Arsenali vazhdoi me barazime në Ligën Premier, këtë herë 1-1 ndaj Wolverhampton Wanderers.

Golin e vetëm për Topçinjtë e shënoi Henrikh Mkhitaryan (86′), kurse për mysafirët Ivan Cavalerio (13′).


Më i miri në këtë takim ishte Matt Doherty i Wolves, por edhe anësori tjetër Jonny.

Granit Xhaka në duel me Morgan Gibbs-White (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Te Topçinjtë lojtari me notën më të madhe është Mkhitaryan, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Shkodran Mustafi, Brend Leno dhe Lucas Torreira.

Kjo ishte një ndeshje për t’u harruar për Granit Xhakën.

Paraqitje të mirë bëri edhe sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Arsenal:

Wolverhampton:

Ndeshja e ardhshme e Arsenalit është kundër Bournemouthit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori