Armando Broja rikthehet me stil, shënon gol ndaj Fulham

Chelsea është duke avancuar me rezultat 2-0 ndaj Fulhamit në udhëtim, ndeshje kjo e vlefshme për javën e shtatë në Ligën Premier.

Golin e dytë në këtë takim e shënoi Armando Broja në minutën e 19-të të ndeshjes, një minutë pasi Chelsea paraprakisht kishte shënuar përmes Mykhaylo Mudryk.

Sulmuesi shqiptar shfrytëzoi një asistim nga prurja e re në klub, Cole Palmer, për të mposhtur ish-portierin e Arsenalit, Bernd Leno.

Ky ishte goli i parë për Brojën në këtë edicion të ri të garave në Ligën Premier./Telegrafi/

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks