LAJMI I FUNDIT:

Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Fenerbahce me shumë gjasë do ta blejë kartonin e Ezgjan Alioskit, i cili ka lënë përshtypje të mirë te kryesia e klubit.

Reklama

Alioski është i huazuar nga skuadra arabe Al Ahli, deri në fund të edicionit.

Mediat turke kanë shkruar të premten se Fenerbahçe ka nisur negociatat për ta blerë kartonin e futbollistit të krahut të majtë dhe janë të gatshëm të ofrojnë deri në 1 milion euro.

Alioski u transferua te Fenerbahçe para dy muaj e gjysmë, ndërsa më herët kishte bërë karrierë të Leeds United në Ligën Premier.

Në 12 ndeshje të zhvilluara për Fenerbahcen këtë edicion, shqiptari ka shënuar një gol dhe ka dhuruar një asistim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori