LAJMI I FUNDIT:

Ezgjan Alioski

29 Artikuj

Futbollistët e Maqedonisë grumbullohen në Shkup për ndeshjen me Italinë dhe Maltën

Futbollistët e Maqedonisë grumbullohen në Shkup për ndeshjen me Italinë dhe Maltën

Përfaqësuesja e Maqedonisë
Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Ligat tjera
Shqiptarët pushtojnë Superligën e Turqisë në futboll – plot 17 prej tyre luajnë në 10 skuadra elitare

Shqiptarët pushtojnë Superligën e Turqisë në futboll – plot 17 prej tyre luajnë në 10 skuadra elitare

Romak Zeqiri
Zyrtare: Alioski kompleton transferimin te Fenerbahce

Zyrtare: Alioski kompleton transferimin te Fenerbahce

Ligat tjera
Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Ligat tjera
Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar

Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar

Ndërkombëtare
Alioski po rikthehet në Evropë – raportohet se lojtari shqiptar tashmë gjendet në Turqi për të kompletuar transferimin te Besiktasi

Alioski po rikthehet në Evropë – raportohet se lojtari shqiptar tashmë gjendet në Turqi për të kompletuar transferimin te Besiktasi

Ligat tjera
Alioski: Kjo Maqedoni beson në të pabesueshmen, ëndërron dhe jeton të pamundurën!

Alioski: Kjo Maqedoni beson në të pabesueshmen, ëndërron dhe jeton të pamundurën!

Përfaqësuesja e Maqedonisë
Ezgjan Alioski e kalon Maqedoninë e Veriut në epërsi ndaj Islandës

Ezgjan Alioski e kalon Maqedoninë e Veriut në epërsi ndaj Islandës

Përfaqësueset
Het-trik i Enis Bardhit, Maqedonia e Veriut fiton thellë ndaj Armenisë

Het-trik i Enis Bardhit, Maqedonia e Veriut fiton thellë ndaj Armenisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë
Marcelo Bielsa flet për largimin e Ezgjan Alioskit: Jam i trishtuar me largimin e tij, kisha dashuri për të

Marcelo Bielsa flet për largimin e Ezgjan Alioskit: Jam i trishtuar me largimin e tij, kisha dashuri për të

Premier League
Besnik Hasi bën dy goditje të mëdha, Ezgjan Alioski dhe Paulinho nënshkruajnë me Al-Ahli

Besnik Hasi bën dy goditje të mëdha, Ezgjan Alioski dhe Paulinho nënshkruajnë me Al-Ahli

Ndërkombëtare
Alioski mund të transferohet në Serie A, agjentët e tij ia ofrojnë shqiptarin dy skuadrave të mëdha

Alioski mund të transferohet në Serie A, agjentët e tij ia ofrojnë shqiptarin dy skuadrave të mëdha

Serie A
Zyrtare: Alioski largohet nga Leeds United

Zyrtare: Alioski largohet nga Leeds United

Premier League
Katër skuadra turke pas Alioskit, por CSKA e Moskës i ofron miliona për tu transferuar në Rusi

Katër skuadra turke pas Alioskit, por CSKA e Moskës i ofron miliona për tu transferuar në Rusi

Premier League
Alioski: Merituam një pikë ndaj Ukrainës, duhet të luajmë gjithë ndeshjen sikurse pjesën e dytë

Alioski: Merituam një pikë ndaj Ukrainës, duhet të luajmë gjithë ndeshjen sikurse pjesën e dytë

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Ukrainë 2-1 Maqedoni e Veriut: Vlerësimet për lojtarët shqiptarë që ishin në fushë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 2-1 Maqedoni e Veriut: Vlerësimet për lojtarët shqiptarë që ishin në fushë

Përfaqësueset
Ezgjan Alioski shënon golin e parë në Kampionatin Evropian, hapet ndeshja Ukrainë-Maqedoni e Veriut

Ezgjan Alioski shënon golin e parë në Kampionatin Evropian, hapet ndeshja Ukrainë-Maqedoni e Veriut

Përfaqësueset
Lukaku, Schick e Kante, lojtarët që shkëlqyen në ndeshjet e para të grupeve – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Lukaku, Schick e Kante, lojtarët që shkëlqyen në ndeshjet e para të grupeve – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Përfaqësueset
UEFA ndëshkon Arnautovicin për fyerjen ndaj Alioskit

UEFA ndëshkon Arnautovicin për fyerjen ndaj Alioskit

Përfaqësueset
Arnautovicin e pret ndëshkimi i rëndë nga UEFA për fyerjen që ia bëri Alioskit

Arnautovicin e pret ndëshkimi i rëndë nga UEFA për fyerjen që ia bëri Alioskit

Përfaqësueset
Alioski tregon se çfarë ndodhi mes tij dhe Arnautovicit

Alioski tregon se çfarë ndodhi mes tij dhe Arnautovicit

Përfaqësueset
Sharja dhe ofendimi i Arnautovicit kundrejt Alioskit ka bazë në raportet ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

Sharja dhe ofendimi i Arnautovicit kundrejt Alioskit ka bazë në raportet ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve

Përfaqësueset
FFM: Kërkojmë që UEFA ta dënojë Marko Arnautoviqin për sulmin ndaj Ezgjan Alioskit

FFM: Kërkojmë që UEFA ta dënojë Marko Arnautoviqin për sulmin ndaj Ezgjan Alioskit

Përfaqësueset