LAJMI I FUNDIT:

Albin Kurti merr pjesë në “Anibar”, thotë se u nda i kënaqur nga vizita në Pejë

Albin Kurti merr pjesë në “Anibar”, thotë se u nda i kënaqur nga vizita në Pejë

Në qytetin e Pejës këto ditë po zhvillohet festivali i filmave të animuar, “Anibar”.

Në edicionin e katërmbëdhjetë të këtij festivali janë prezantuar plot filma të rinj e kategori të reja konkurruese.


Festivali është mbështetur nga një numër i madh organzitash dhe institucione të Kosovë, gjersa sllogani i tij këtë vit ka qenë “Dashni”, si dhenjë dedikimi për të gjitha dashuritë e globit, dhe në veçanti komunitetin LGBT+.

Dita e gjashtë e "Anibar" vazhdon me aktivitete interesante në Pejë
Lexo po ashtu Dita e gjashtë e "Anibar" vazhdon me aktivitete interesante në Pejë

Në natën e pestë të këtij festivali, i pranishëm ka qenë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili ka vizituar nga afër organizmin në parkun “Karragaç” të Pejës.

Ai publikoi në llogarinë e tij zyrtare në Twitter disa fotografi nga festivali “Anibar”, ku ndër të tjerash theksoi se u ndje i kënaqur nga vizita.

“Kam pasur kënaqësinë të marr pjesë në edicionin e 14-të të Festivalit Ndërkombëtar të Animacionit Anibar në qytetin e Pejës në Kosovë. Kjo është një nga ngjarjet më të mëdha për zhanrin e animacionit në rajon dhe këtë vit morën pjesë artistë nga 36 vende dhe u shfaqën 164 filma”, shkroi Kurti në Twitter.

“Anibar” do të përfundoj rrugëtimin e tij të dielën e 23 korrikut. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Magazina
Kalo në kategori