LAJMI I FUNDIT:

Dita e gjashtë e “Anibar” vazhdon me aktivitete interesante në Pejë

Dita e gjashtë e “Anibar” vazhdon me aktivitete interesante në Pejë

Dita e gjashtë e edicionit të 14-të festivalit të filmit të animuar Anibar vjen me aktivitete të shumta

Edicioni i 14-të i Festivalit të Filmit të Animuar Anibar vjen me një program të bujshëm, i cili përfshin aktivitete të shumta.

Dje më 22.07.2023 u mbajtën shumë aktivitete të ndryshme. Shfaqja e filmave filloi nga ora 10:00 në Kinema “Jusuf Gërvalla” me programin e Audiencës së Re ku u shfaqën filmat “Immobile Stars” and “Pebble Hill”.

Shfaqja e filmave vazhdoi në Kinema “Jusuf Gërvalla” me shfajqen e filmave të Garës Ballkanike ku më pas u shfaqën edhe filmat nga programi experimental, kuruar nga Panot Mahmutaj.

Momenti i shumëpritur ndodhi në hapësirën e kinemasë “Jusuf Gërvalla”. Eric “Butters” Stough regjisori dhe producenti i animacionit i South Park mbajti prezantimin e tij rreth përvojës së tij në realizimin e këtij seriali ikonik. Seriali i animuar ka përfunduar njëzet e pesë sezone, dhe për Eric Stough ky serial i ka sjellë pesë çmime Emmy. Salla e kinemasë ishte e mbushur me adhurues të këtij seriali, të cilët patë rastin edhe të bisedonin më gjerësisht me Stough.

Nga ora 20:30 në Kino Liqeni filloi shfaqja e filmave te videove animacioneve muzikore, ku u shfaqën gjithsej tridhjetë e dy video animacione muzikore, duke përfshirë dy animacione lokale, nga Kosova dhe Shqipëria.

Nata përfundoi me argëtim nën tingujt e muzikës nga Gypsy Groove dhe DJ Wise duke përmbyllur kështu natën e gjashtë të netëve muzikore të Anibar-it. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Shakira për ndarjen me Pique: Ishte sikur dikush të më futi një thikë në gjoks

Magazina
Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Magazina
Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Dikur krijuan bashkë hit, sot Bebe Rexha i reagon publikisht G-Eazyt: Ti je një humbës mosmirënjohës, je me fat që njerëzit të duan ende

Magazina
Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Po shijonte një çast intim me të dashurin e saj, Dua Lipa nuk pranon të bëjë fotografi me fansen në Paris

Magazina
Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të

Rita Ora pozon në fshat, sjell koleksionin e ri të "Primark"

Magazina
Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Është publikuar prej vetëm dy ditësh në Netflix, “Hit Man” po llogaritet tashmë si një prej filmave më të mirë të vitit

Magazina
Kalo në kategori