LAJMI I FUNDIT:

Alan Shearer përpilon formacionin e sezonit në Ligën Premier – nuk zgjedh asnjë lojtar të Man Cityt dhe lë jashtë yllin e Liverpoolit

Alan Shearer përpilon formacionin e sezonit në Ligën Premier – nuk zgjedh asnjë lojtar të Man Cityt dhe lë jashtë yllin e Liverpoolit

Legjenda angleze, Alan Shearer ka shkaktuar polemika pasi emëroi ekipin e tij të sezonit të deritashëm 2023/24 në Ligën Premier.

Ish-ylli i Newcastle zgjodhi ekipin e tij të sezonit deri më tani në Ligën Premier, por nuk përfshiu asnjë lojtar të Manchester City.

Shearer gjithashtu shkaktoi polemika duke zgjedhur Guglielmo Vicario të Tottenham Hotspur në portë.


Ndërkohë që italiani ka qenë në formë imponuese për Spurs që kur nënshkroi nga Empoli këtë verë për rreth 20 milionë euro, tifozët në mediat sociale kanë këmbëngulur që në vend të tij të ishte përzgjedhur Alisson Becker i Liverpoolit.

Nga Maddison te Szoboszlai dhe Palmer - 10 transferimet më të mira të Ligës Premier të vitit 2023
Lexo po ashtu Nga Maddison te Szoboszlai dhe Palmer - 10 transferimet më të mira të Ligës Premier të vitit 2023

Shearer zgjodhi një katërshe mbrojtëse me Trent Alexander-Arnold, William Saliba, Virgil Van Dijk dhe Destiny Udogie.

Mesfushor me tipare mbrojtëse është zgjedhur ylli i Arsenalit dhe mesfushori i Aston Villas, Douglas Luiz, i cili ka qenë një nga lojtarët kryesor të ekipit të tij që gjendet në pozitën e dytë.

Shearer ka zgjedhur një katërshe jashtëzakonisht sulmuese përpara dyshes së mesfushës, me golashënuesin më të mirë të Ligës Premier, Mohamed Salah në krahun e djathtë dhe Son Heung-min në të majtë.

Ollie Watkins, i cili ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë tetë asistime në Ligën Premier këtë sezon, dhe Jarrod Bowen i West Ham, janë përzgjedhur për të udhëhequr sulmin për skuadrën e Shearer.

Natyrisht, Unai Emery i Aston Villas është përzgjedhur si menaxher i skuadrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori