Nasser Al-Khelaifi ka pranuar se klubit të tij, Paris Saint-Germain, iu ofrua mundësia për të qenë pjesë e projektit të shkëputur të Superligës Evropiane, duke iu ofruar një shumë marramendëse parash.

Presidenti i PSG-së zbuloi gjithashtu se çfarë i tha presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, kur të dy hëngrën drekë para ndeshjes së 1/16-tës së Ligës së Kampionëve mes dy ekipeve.

“Unë mund të kisha marrë çekun e Superligës Evropiane prej 400 milionë eurosh”, ka thënë fillimisht Al-Khelaifi për BBC.

Vazhdon rebelimi i Realit, Barçës dhe Juves – planifikojnë këtë verë të jetësojnë planin e Superligës Evropiane Vazhdon rebelimi i Realit, Barçës dhe Juves – planifikojnë këtë verë të jetësojnë planin e Superligës Evropiane

“Më ftuan. Pastaj kur thashë jo, më thanë se nuk më ftuan – kjo i përmbledh të gjitha”.

“Problemi me klubet e Superligës Evropiane është se ata nuk kanë stabilitet. Ata nuk kanë një vizion afatgjatë financiar. Ata vazhdojnë të flasin për kontratën e tyre ligjore me klubet e Superligës”.

“Ajo që ata harrojnë është se futbolli është një kontratë sociale, nuk është një kontratë ligjore – ata po tunden rreth një copë letre”.

Tebas për Superligën Evropiane: Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona gënjejnë më shumë se Putini Tebas për Superligën Evropiane: Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona gënjejnë më shumë se Putini

“Florentino Perez më foli në ndeshjen e Ligës së Kampionëve dhe më tha: “Duhet të arrijmë një pikë ku mund të flasim me ju”. Unë isha vërtet i ashpër me të”.

“Unë thashë se isha i lumtur të flisja, por nëse ai do të bënte gjëra pas shpinës sime, nuk jam i interesuar”, përfundoi presidenti i PSG-së. /Telegrafi/