LAJMI I FUNDIT:

Agjenti i Messit reagon ndaj lajmit “të rremë” për transferimin e tij

Agjenti i Messit reagon ndaj lajmit “të rremë” për transferimin e tij
(Foto: Instagram/leomessi)

Agjenti i Lionel Messit është përpjekur t’i përgënjeshtrojë njoftimet lidhur ma kalimin e klientit të tij te skuadra nga MLS, Inter Miami.

Është raportuar se superylli argjentinas është pranë kalimit në kampionatin amerikan te klubi ku është president dhe bashkëpronar David Beckham.

35-vjeçari ka shprehur interesim në të kaluarën për të shkuar në MLS, ndërsa në vitin 2020 kishte deklaruar se do të ishte ëndërr për të që të luante në Amerikë.


(Foto: Instagram/leomessi)

Ai ka edhe një vit në kontratën me Paris Saint-Germainin, megjithatë klubi francez synon t’ia zgjatë qëndrimin.

Megjithatë, këto ditë kanë qarkulluar spekulime se Messi (që ka shtëpi në Miami) mund të kalojë në MLS dhe se atë do ta ndjekin edhe miqtë e tij nga Barcelona, Cesc Fabregas dhe Luis Suarez.

“Është e pavërtetë, është lajm i rremë. Nuk ka bisedime që Lionel t’i bashkohet Inter Miamit në sezonin e ardhshëm”, ka thënë agjenti Marcelo Mendez për CNN. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Broja protagonist në SHBA, asistoi për ta shpëtuar Chelsean nga humbja

Premier League
Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Nuk mjaftojnë Hojlund dhe Zirkzee, Ten Hag kërkon transferimin e një tjetër sulmuesi

Premier League
Kalo në kategori