LAJMI I FUNDIT:

“Lamtumira” e Messit për PSG-në: The Times raporton se argjentinasi do të bëhet lojtari më i paguar në histori të MLS

“Lamtumira” e Messit për PSG-në: The Times raporton se argjentinasi do të bëhet lojtari më i paguar në histori të MLS

Inter Miami është në prag të nënshkrimit të Lionel Messit, sipas raportimeve të fundit.

Ylli argjentinas do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit kur i skadon kontrata me Paris Saint-Germain.

Ylli 35 vjeçar është lidhur me një rikthim në Barcelonë për të luajtur nën urdhrat e ish-shokut të tij, Xavit.


Lionel Messi është në aksion për Argjentinën në Kupën e Botës

Por, sipas The Times – ai do të bëhet lojtari më i paguar në historinë e MLS duke iu bashkuar klubit që menaxhohet nga David Beckham në fund të sezonit aktual.

Messi tashmë zotëron një apartament luksoz prej 5.5 milionë euro në Miami, dhe rregullisht pushon atje me familjen e tij.

Me Shtetet e Bashkuara që do të organizojnë Kampionatin Botror të ardhshëm, MLS do të ishte e etur të kishte Messin në mënyrë që të ngrinte më tej profilin e lojës së tyre vendase.

PSG mund të përpiqet të zgjasë kontratën e tij marramendëse prej 1.2 milionë euro në javë – por vendimi përfundimtar do të varet nga Messi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori