Dy rap-artistë të njohur të estradës shqiptare janë bërë bashkë për një bashkëpunim.

Bëhet fjalë për reperët Elinel dhe Capital T, të cilët kanë publikuar këngën me titullin “Acar”.

Kënga është shoqëruar edhe me videoklip që u realizua nga produksioni ‘Smart Motion’.

Foto: Screnshot/YouTube

Producent të projektit janë Rzon dhe Pllumb Beats, që gjithashtu u përkujdesën për instrumentalin dhe ‘beat’.

Ndërkohë, teksti i këngës është shkruar nga vet Elinel dhe Capital T.

Foto: Elinel/Instagram

Projekti tashmë gjendet i lansuar në kanalin zyrtar në YouTube të Elinel dhe padyshim do të mirëpritet nga ana e fansave të tyre.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Përveç këngëve të reja, dyshja theksojmë që janë të angazhuar edhe projekte te reja dhe mbrëmje muzikore. /Telegrafi/

Reklama