LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Sead Kolasinac kalon nga Arsenali te Schalke

Zyrtare: Sead Kolasinac kalon nga Arsenali te Schalke

Sead Kolasinac ka rënë dakord të bashkohet me skuadrën e Bundesligës, Schalke si huazim për pjesën e mbetur të sezonit.

Reprezentuesi i Bosnjës dhe Hercegovinës do të kthehet në klubin ku ai luajti më parë ku kaloi pesë vjet para se të nënshkruante në qershor 2017 me Arsenalin.

Mbrojtësi ka bërë 113 paraqitje për Arsenalin dhe paraqitjet e tij të shkëlqyera e quan në finalen e Ligës së Evropës 2019.

Sead ishte gjithashtu pjesë e skuadrës kur Arsenali fitoi në Kupës FA kundër Chelsea gushtin e kaluar.

Lojtari do të bashkohet me klubin gjerman më 4 janar. /Telegrafi/