Bayern Munichu është bërë me drejtor të ri sportiv.

Bavarezët po vazhdojnë seleksionimin e legjendave të klubit në vende të punës.

Zyrtare: Bayerni emëron legjendën e klubit ndihmës të Ancelottit (Foto) Zyrtare: Bayerni emëron legjendën e klubit ndihmës të Ancelottit (Foto)

Pas Willy Sagnolit, i cili u emërua si ndihmës trajneri i Bayernit, tani radha është edhe një për legjendë tjetër, i cili punësohet në klub.

Është ish-mesfushori dhe mbrojtësi anësor këmbëshpejtë boshnjak, Hasan Salihamidzic që është emëruar si drejtor i ri sportiv.

Salihamidzic ka luajtur në të kaluarën për gjigantin gjerman gjatë viteve 1998–2007, ku ka zhvilluar 234 ndeshje dhe ka shënuar 31 gola. /Telegrafi/