LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Cunha bëhet transferimi i parë i Lopeteguit te Wolves

Zyrtare: Cunha bëhet transferimi i parë i Lopeteguit te Wolves

Wolverhampton Wanderers ka konfirmuar se ka transferuar Matheus Cunhan nga Ateltivo Madridi.

Reklama

Lojtari do t’i bashkohet klubit nga Liga Premier më 1 janar në formë huazimi, derisa mund të bëhet lëvizje permanente në bazë të disa kushteve.

“Matheus Cunha do të bëhet nënshkrimi i parë i Julen Lopeteguit si trajner kryesor i Wolves, duke u bashkuar në huazim nga 1 janari, me leje pune”, thuhet në njoftimin e Wolves.

“Reprezentuesi brazilian fluturoi për në Mbretërinë e Bashkuar dhe përfundoi testet mjekësore më herët gjatë javës, duke finalizuar një huazim, i cili automatikisht do të bëhet një marrëveshje e përhershme deri në vitin 2027, nëse klauzola të caktuara do të ndiqen”.

“I shpejtë dhe i aftë në fazën sulmuese, 23-vjeçari i bashkohet klubit, derisa ka kaluar 18 muajt e fundit nën urdhrat e Diego Simeones te Atletico Madrid dhe ka fituar më parë si Superligën Zvicerane dhe Bundesligën”, vazhdon komunikata e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Superliga
Kalo në kategori