Federico Bernardeschi është lojtari më i ri i ekipit Toronto nga MLS.

Reklama

Bernardeschi është transferuar në Major League Soccer si një lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Juventusin.

Zonja e Vjetër nuk kishte shprehur interesim që të nënshkruajë vazhdim të kontratës me italianin.

Lajmin për transferimin e Bernardeschit në Kanada e ka konfirmuar vet klubi me një postimi në rrjetet sociale.

28 vjeçari është pritur që të vazhdojë karrierën në Evropë, kur kihet parasysh mosha e tij.

Ai ka nënshkruar për katër vite me Toronton, klub që disa ditë më herët nënshkroi edhe me Lorenzo Insignen dhe Domenico Crisiton. /Telegrafi/