LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Arijanet Muric kalon si huazim te Girona

Zyrtare: Arijanet Muric kalon si huazim te Girona

Arijanet Muric është portieri i Gironas, ku shkon si huazim nga Manchester City.

Reklama

Muric tani 21 vjeç do ta vazhdojë karrierën në Spanjë te kategoria e dytë, pikërisht në klubin e Gironas.

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, që është nën kontratë me Manchester City, sezonin e kaluar gjithashtu ka qenë i huazuar tek klubi Notthingham Forest.

Muric që nga sezoni 2015/2016 është pjesë e Manchester Cityt, ku ka luajtur fillimisht për grupmoshat U18 dhe më vonë U23.

Ai ka debutuar edhe në skuadrën e parë të klubit të njohur.

Muric ka bërë karrierë edhe tek NAC Breda në Holandë, ndërsa është formuar në klubet zvicerane si Grasshopper Club Zürich, FC Zürich dhe SC YF Juventus. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

Bad News Eagles shënojnë fitoren e dytë në turneun CCT Online Finals 1

eSports
Kalo në kategori