LAJMI I FUNDIT:

La Liga 2

42 Artikuj

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Myrto Uzuni gol dhe asistim, Granada drejt rikthimit në La Liga

Myrto Uzuni gol dhe asistim, Granada drejt rikthimit në La Liga

La Liga
Nga La Liga konfirmojnë se Barcelona mund të luajë në ligën e dytë spanjolle

Nga La Liga konfirmojnë se Barcelona mund të luajë në ligën e dytë spanjolle

La Liga
Nga viti i çmendur te ofertat nga La Liga, Serie A dhe telefonata e Silvinhos – Myrto Uzuni i tregon të gjitha

Nga viti i çmendur te ofertat nga La Liga, Serie A dhe telefonata e Silvinhos – Myrto Uzuni i tregon të gjitha

Kombëtarja e Shqipërisë
Myrto Uzuni vazhdon me gola, statistikat e tij në fitoren e Granadas

Myrto Uzuni vazhdon me gola, statistikat e tij në fitoren e Granadas

Ligat tjera
Myrto Uzuni shënon dy herë ndaj Tenerifes, vazhdon si lider i listës së top-shënuesve

Myrto Uzuni shënon dy herë ndaj Tenerifes, vazhdon si lider i listës së top-shënuesve

Ligat tjera
Myrto Uzuni zbulon klauzolën e lirimit te Granada pas interesimit të klubeve nga Liga Premier dhe La Liga

Myrto Uzuni zbulon klauzolën e lirimit te Granada pas interesimit të klubeve nga Liga Premier dhe La Liga

La Liga
Myrto Uzuni shënon dy gola dhe i vetëm i dhuron fitoren Granadas

Myrto Uzuni shënon dy gola dhe i vetëm i dhuron fitoren Granadas

La Liga
Myrto Uzuni mund të ndërrojë skuadër në janar, Real Betis vihet pas tij

Myrto Uzuni mund të ndërrojë skuadër në janar, Real Betis vihet pas tij

La Liga
Myrto Uzuni shkëlqen me Granadan, shënon dy gola dhe dhuron një asistim

Myrto Uzuni shkëlqen me Granadan, shënon dy gola dhe dhuron një asistim

Ligat tjera
Myrto Uzuni shënon dy gola për Granadan, ia dhuron fitoren skuadrës së tij  

Myrto Uzuni shënon dy gola për Granadan, ia dhuron fitoren skuadrës së tij  

La Liga
Sadiku shënon dhe i siguron fitoren skuadrës së tij ndaj Levantes

Sadiku shënon dhe i siguron fitoren skuadrës së tij ndaj Levantes

La Liga
Zyrtare: Armando Sadiku nënshkruan me FC Cartagena

Zyrtare: Armando Sadiku nënshkruan me FC Cartagena

Ligat tjera
Armando Sadiku ia bën sefte me Las Palmasin në La Liga 2

Armando Sadiku ia bën sefte me Las Palmasin në La Liga 2

La Liga
Victoria Pavon, gruaja që mori drejtimin e CD Leganes dhe solli shpresë në klubin e futbollit

Victoria Pavon, gruaja që mori drejtimin e CD Leganes dhe solli shpresë në klubin e futbollit

La Liga
Festa e golit të vonshëm gati ishte fatale për tifozët e Deportivo La Corunas, shpëtuan mrekullisht pas shembjes së tribunës

Festa e golit të vonshëm gati ishte fatale për tifozët e Deportivo La Corunas, shpëtuan mrekullisht pas shembjes së tribunës

Ndërkombëtare
Xavi ka arritur në Spanjë, ndoqi nga afër Barcelona B në stadiumin ‘Johan Cruyff’

Xavi ka arritur në Spanjë, ndoqi nga afër Barcelona B në stadiumin ‘Johan Cruyff’

La Liga
Fernando Llorente nga Serie A, nënshkruan me klubin e La Liga 2

Fernando Llorente nga Serie A, nënshkruan me klubin e La Liga 2

Ligat tjera
Keidi Bare: Shumë lojtarë e ëndërrojnë La Ligan, unë jam pjesë e saj

Keidi Bare: Shumë lojtarë e ëndërrojnë La Ligan, unë jam pjesë e saj

La Liga
Van Basten zbulon se e refuzoi Barcelonën në të kaluarën dhe se nuk do bëhet kurrë më trajner

Van Basten zbulon se e refuzoi Barcelonën në të kaluarën dhe se nuk do bëhet kurrë më trajner

Ndërkombëtare
Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

La Liga
Në Segunda Division shënohet goli i vitit, Raul de Tomas befason të gjithë me ‘perlën’ nga gjysma e fushës

Në Segunda Division shënohet goli i vitit, Raul de Tomas befason të gjithë me ‘perlën’ nga gjysma e fushës

Ligat tjera
Girona e shqetësuar, Arijanet Muric pritet t’iu mungojë në derbi nëse ftohet nga Kosova

Girona e shqetësuar, Arijanet Muric pritet t’iu mungojë në derbi nëse ftohet nga Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës
Zyrtare: Arijanet Muric kalon si huazim te Girona

Zyrtare: Arijanet Muric kalon si huazim te Girona

Ligat tjera