LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Anulohet vazhdimi i ndeshjes mes Bastias dhe Lyonit

Zyrtare: Anulohet vazhdimi i ndeshjes mes Bastias dhe Lyonit

Ndeshja mes Bastias dhe Lyonit në Ligue 1 është anuluar.

Reklama

Pas futjes së tifozëve vendas në fushë para fillimit të ndeshjes, ku ata sulmuan lojtarët e Lyonit, incidentet kanë vazhduar edhe pas përfundimit të pjesës së parë.

Një tifozë, i cili më vonë është raportuar se punon për klubin e Bastias u përlesh me portierin Anthony Lopes.

Casillas reagon pas sulmit të tifozëve të Bastias ndaj lojtarëve të Lyonit (Foto)
Lexo po ashtu Casillas reagon pas sulmit të tifozëve të Bastias ndaj lojtarëve të Lyonit (Foto)

Por, nuk mbaroi me kaq, situata u tensionua aq shumë sa një punonjës i sigurimit të stadiumit goditi mbrojtësin e Lyonit, Mouctar Diakhaby.

Federata e Futbollit të Francës ka anuluar vazhdimin e ndeshjes, pasi ka vërtetuar se nuk ka kushte për zhvillimin e saj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

Liga e Kampionëve
Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori