LAJMI I FUNDIT:

Casillas reagon pas sulmit të tifozëve të Bastias ndaj lojtarëve të Lyonit (Foto)

Casillas reagon pas sulmit të tifozëve të Bastias ndaj lojtarëve të Lyonit (Foto)

Ndeshja mes Bestias dhe Lyonit ishte parashikuar të jetë një ndeshje e qetë dhe normale si të gjitha tjerat në Ligue 1.

Reklama

Por, kjo nuk doli të jetë kështu pasi tifozët vendas sulmuan lojtarët e Lyonit gjatë përgatitjes së tyre në fillim të takimit.

Pamjet tronditëse: Tifozët e Bastias sulmojnë lojtarët e Lyonit para ndeshjes në stadium (Foto/Video)
Lexo po ashtu Pamjet tronditëse: Tifozët e Bastias sulmojnë lojtarët e Lyonit para ndeshjes në stadium (Foto/Video)

Ndaj këtij incidenti reagoi edhe portieri i Portos, Iker Casillas, i cili nëpërmjet një postimi në Twitter tha:

“Futbolli po na ikë nga duart, e dhimbshme”.

Javën e kaluar tifozët e Lyonit ishin të përfshirë në një përleshje të madhe me ata të Besiktasit në ndeshjen e Ligës së Evropës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori