Zhegrova dhe Ademi në formacionin më të mirë të javës në Zvicër

Ka përfunduar java e 29-të në elitën e futbollit zviceran ku Young Boys Bern ka festuar edhe titullin e kampionit.

Grasshopper ka marrë një pikë të artë nga udhëtimi në Basel, pasi ka barazuar 0-0.

Në këtë takim për Baselin titullar ishte sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova.

Edon Zhegrova (Foto: Blick)

Talenti prishtinas ishte ndër më të mirët në fushë dhe pas paraqitjes fantastike ka zënë vend në formacionin e javës në Zvicër nga Blick.

Përveç Zhegrovës një tjetër futbollist që ka zënë vend në formacionin bazë është edhe Kemal Ademi i Xamaxit.

Kemal Ademi (Foto:Blick)

23-vjeçari ka qenë vendimtar për skuadrën e tij pasi shënoi golin e fitores në udhëtim te Luzerni 0-1.

Formacioni i javës në Zvicër:

Lindner, Nathan, Cvetkovic, Djuric, Mbabu, Edon Zhegrova, Sow, Adryan, Nsame, Kemal Ademi, Carlinhos. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?