LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Real Madridit është i zhgënjyer me vendimin e Ancelottit, as lojtarët e tjerë nuk e kuptuan arsyen pse ai mbeti në bankë

Ylli i Real Madridit është i zhgënjyer me vendimin e Ancelottit, as lojtarët e tjerë nuk e kuptuan arsyen pse ai mbeti në bankë

Mediat spanjolle shkruajnë se Antonio Rüdiger ishte shumë i zhgënjyer me vendimin e Carlo Ancelottit për ta lënë atë në stol në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt (4-0).

Topi gjerman luajti një lojë të shkëlqyer në ndeshjen e parë gjysmëfinale, e cila përfundoi 1-1.


Ai e markoi në mënyrë të shkëlqyer Erling Haalandin dhe mori lëvdata të mëdha nga trajneri Ancelotti.

Megjithatë, italiani përdori Eder Militao dhe David Alaba në Etihad në pozicionet e mbrojtësve që në minutën e parë. Rudiger hyri në mesin e pjesës së dytë në vend të Luka Modric.

“Rudiger pritej të fillonte në Etihad. Shokët e tij të skuadrës ishin të befasuar nga vendimi i Ancelottit”, shkruan Relevo.

Në fund shkruhej se Rudiger vlerësoi gjestin e presidentit Florentino Perez që erdhi t’i takojë lojtarët pas ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori