LAJMI I FUNDIT:

Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit

Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit
(Foto: basketbolli.com)

Nga dita e hënë deri të enjten do të zhvillohet xhiroja e 16-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll apo e fundit për vitin 2022.

Reklama

Takimi i parë do të zhvillohet sonte mes Ponte Prizrenit dhe Pejës. Prizrenasit kanë gjashtë fitore e tetë humbje, kurse pejanët janë në vendin e parë me 11 fitore e tri humbje. Kjo ndeshje do të zhvillohet në Therandë, pasi palestra në Prizren është në renovim.

Derbi i kësaj xhiro do të zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës. Therandasit janë në formë shumë të mirë, duke regjistruar nëntë fitore radhazi pas katër humbjeve, kurse bardhekaltrit kanë dhjetë fitore e katër humbje, ndërsa së fundi fituan edhe Superkupën e Kosovës, andaj pritet një sfidë shumë interesante të mërkurën në Therandë.

Takim shumë i rëndësishëm do të zhvillohet mes Vëllaznimit dhe Rahovecit. Kuqezinjtë kanë gjashtë fitore e nëntë humbje, kurse Vreshtarët dy fitore e 12 humbje, prandaj pritet një duel jetik mes këtyre dy skuadrave, që duan të mbesin pjesë e elitës.

Trepça do të ndeshet me rivalin e vjetër, Bashkimin. ‘Xehetarët’ kanë tetë fitore e shtatë humbje, ndërsa prizrenasit pesë fitore e dhjetë humbje.


Prince Caffe Superliga – Java 16

E hënë

19:00 Ponte Prizreni – Peja

E mërkurë

18:00 Golden Eagle Ylli – Sigal Prishtina

E enjte

19:00 Vëllaznimi – Rahoveci

19:00 Trepça – Bashkimi


Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori