Vinicius Jr shkëlqen me het-trick, Reali shkatërron Levanten

Real Madridi është rikthyer te fitoret në La Liga, teksa ka mposhtur Levanten me rezultat të thellë 6-0.

Kampionët e ri të La Ligas kanë triumfuar pa shumë mund ndaj ekipit të fundit në tabelë, që tanimë vetëm janë përshëndetur me elitën e futbollit spanjoll pas kësaj disfate.

Vetëm pas 13 minutave lojë, Ferland Mendy u asistua mirë nga Luka Modric dhe realizoi për 1-0.

Gjashtë minuta më vonë Los Blancos ngritën epërsinë në 2-0, kur realizoi kapiteni Karim Benzema pas asistimit nga Vinicius Junior.

Ishte minuta e 34-të, kur Rodrygo shënoi për 3-0, derisa në minutën e fundit të pjesës së parë Vinicius Junior realizoi për 4-0.

Në pjesën e dytë Los Blancos luajtën më qetë, por shënuan edhe dy gola të tjerë.

Vinicius Junior në minutën e 68-të realizoi gol të bukur për 5-0.

Ndërkohë shtatë minuta para fundit të ndeshjes, sulmuesi brazilian Vinicius Junior shënoi një tjetër gol për ta kompletuar het-trickun në këtë sfidë.

Kësisoj Reali shkon në kuotën e 84 pikëve në pozitën e parë, derisa Levante mbetet e fundit me 29 sosh. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri