LAJMI I FUNDIT:

Videoja e prokurorit të Torinos që ndez më tej zemërimin: E pamundur aq sa Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Videoja e prokurorit të Torinos që ndez më tej zemërimin: E pamundur aq sa Juve mund ta fitojë Ligën e Kampionëve
(Foto: Twitter/Screenshot)

Është publikuar një video e re, në të cilën shfaqet prokurori publik i Torinos, Ciro Santoriello, duke bërë një tjetër koment nënçmues për Juventusin.

Reklama

Santoriello kryesoi titujt mediatik të hënën, pasi një video u postua në internet ku shfaqej duke e shprehur urrejtjen e tij për Juventusin dhe duke mbështetur rivalin e tyre, Napoli.

Duke qenë se nuk ishte një shprehje e urrejtjes si tifoz, porse thoshte: “Si prokuror, jam anti-juventin”, deklarata ngjalli menjëherë polemika, pasi ai është edhe kryeprokurori në hetimin e Prisma, i cili po shqyrton praktikat financiare të Bianconerëve gjatë viteve të fundit.

Në videon e re të përhapur sot (e martë) në mediat sociale, Santoriello shihet duke bërë shaka: “Absolutisht e pamundur, po aq sa Juventusi që e fiton Ligën e Kampionëve”.

“E urrej Juventusin” – tifozët e Zonjës së Vjetër janë tërbuar me deklaratën e prokurorit të Torinos që qoi klubin e tyre drejt dënimit
Lexo po ashtu “E urrej Juventusin” – tifozët e Zonjës së Vjetër janë tërbuar me deklaratën e prokurorit të Torinos që qoi klubin e tyre drejt dënimit

Në ndërkohë, në mediat italiane kanë nisur të dalin spekulime se prokurori i Torinos nuk do të marrë pjesë në seancën preliminare gjyqësore më 27 mars, në mënyrë që të shmanget çfarëdo turpërimi për prokurorinë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori