Vetëm Robert Lewandowski dhe Lionel Messi kanë shënuar më së shumti gola kampionalë sesa sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, që nga sezoni 2016/2017.

Reklama

Italiani realizoi het-trik në fitoren prej 4-1 ndaj Genoas të dielën dhe aktualisht është golashënuesi më i mirë në Serie A me 24 gola në 27 paraqitje.

32-vjeçari ka realizuar 147 gola në ligë që nga sezoni 2016/2017, ndërsa vetëm Lewandowski dhe Messi kanë statistikë më të mirë në këtë periudhë.

(Fotomontazh: Corriere della Sera)

Superylli argjentinas ka shënuar 165 gola (162 në La Liga me Barcelonën dhe vetëm tre në Ligue 1 me PSG-në), derisa sulmuesi polak e ka gjetur 188 herë rrjetën në Bundesliga me Bayern Munichun në këtë periudhë.

Immobile ka shënuar po aq gola sa Ronaldo që nga viti 2016, vetëm Lewandowski dhe Messi kanë shënuar më shumë Immobile ka shënuar po aq gola sa Ronaldo që nga viti 2016, vetëm Lewandowski dhe Messi kanë shënuar më shumë
Reklama

Immobile është po ashtu pranë për t’u përfshirë në listën e 10 golashënuesve më të mirë në Serie A, ku i ka realizuar 179 gola, vetëm katër më pak se Gabriel Batistuta (i 12-ti në listë) dhe nëntë më pak se Alberto Gilardino, Giuseppe Signori e Alessandro Del Piero. /Telegrafi/

Reklama